Vánoční trh před Štrasburskou katedrálou Notre-Dame

Francie, Štrasburk – Alsasko-Lotrinsko 28.12.2017 – 1.1.2018

Letošní silvestr trávíme výlety po okolí jezera Titisee, které leží kousek od Německého města Freiburg, kde jsme ubytovaní. Odtud je to do Štrasburku pouhá hodinka cesty, leží totiž na pomezí Francouzských a Německých hranic. 

Ve Štrasburku se konají jedny z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě. 

Naše cesta začíná na mostě Pont St-Martin a velice rychle se ve Štrasburgu zorientujeme. Historické centrum se soustředí na ostrůvku tzv. Grand Ill (Velký ostrov) kolem břehů řeky Ill a nelze ho minout.

most Pont St-Martin

Skoro pohádková čtvrť La petite France (Malá Francie) je plná barevných historických domků a kouzelných uliček, kterými se dostáváme dál, až k nejznámější památce města – katedrále Notre-Dame.

Notre Dame je jedna z nejvyšších katedrál světa a její věž se tyčí do výšky 142 metrů. Nahoru vede 332 schodů a vyhlídka z téhle věže opravdu stojí za to! Toto náměstí je zapsáno na seznamu UNESCO.

Kontroly a zábrany, jsou na každém mostu vedoucím do historického centra.

Okolí náměstí Place Gutenberg poblíž katedrály je aktuálně z bezpečnostních důvodů hlídané policisty, jsou zde všude zábrany i proti vjezdu aut. Než se dostaneme přímo na náměstí, procházíme také bezpečnostní kontrolou a ukazujeme obsah svých batohů.

Užíváme si procházku mezi dřevěnými stánky a dál se tlačíme skrze tisíce dalších lidí. Ochutnáváme svařené víno a tradiční dobroty. Umění, řemesla a vánoční dekorace jsou všude kolem nás. Před davy lidí se nakonec schováme v malé kavárničce v jedné z přilehlých uliček v blízkosti katedrály a konečně vydechneme. 

vánočně nazdobený čáp, který je symbolem Alsaska

Poznámka:

Na vánočních trzích, přímo na náměstí Place Gutenberg, došlo na začátku letošních svátků k teroristickému útoku. Dle zpráv má tento útok za následek tři mrtvé a dvanáct zraněných.

Schreiben Sie einen Kommentar