Cvičení ve skupině

Vhodné pro začátečníky i pokročilé, štěnátka i dospělé pejsky.

CVIČENÍ VE SKUPINĚ: Slouží především k procvičení a upevnění naučených povelů, které již psi znají a slouží právě k upevnění naučných znalostí v těžších/nových podmínkách (zvyšování kriterií). Obtížnost cviků je vždy uzpůsobena jednotlivému týmu.  Cvičení může být spojeno s krátkou procházkou. Místa se mohou lišit.

Co je náplní:  práce s pozorností psa, sebekontrola, chůze na vodítku a bez vodítka, přivolání, polohy sedni a lehni, odložení, potkávání psů a lidí, klid psů vůči jiným psům a ruchům, průchod mezi skupinkou psů nebo lidí, vycházka ve skupině, různá skupinová cvičení  na socializaci a další modelové situace, práce s pozorností psa, práce s prostředím aj.

DVOJICE: Na lekci se pracuje v přítomnosti druhého pejska. Vhodné pro pejsky, kteří ještě nezvládnou společnost několika cizích psů (skupinky. Seznámení s cizím pejskem, práce s komunikací psa a postupné přesměrování pozornosti na psovoda až samostatné cviční bez kontaktu s druhým psem. Přes různé hry na přepínání pozornosti se postupně dostaneme k dalším cvikům poslušnosti jako sedni, lehni, přivolání, míjení, práce s prostředím aj.

ŠTĚNÁTKA: Vědomá – řízená socializace. Pro majitele štěňat ve věku od 2 do 6 měsíců po ukončení očkování. Naučíte se, jak se svým pejksem zacházet, jak se o něho starat a jak rozvíjet a formovat jeho vrozené psí schopnosti.

Co je náplní: motivace, komunikace se štěňátkem, nácvik základních povelů, hry na rychlost, rozvíjení motorických dovedností aj. Ukážeme si, jak pejska správně motivovat, pochválit, odměnit a získat oboustrannou důvěru, zaměříme se formou hry na správné přívolání.