Dixey a její první dovolená v Königssee

Bavorsko/Berchtesgaden – Schönau am Königssee 1. – 5. května 2019

Ledovcové jezero Königssee leží nedaleko německo-rakouské hranice a rozprostírá se v srdci národního parku Berchtesgaden.

Jedná se o jedno z nejvýše položených jezer v Německu (600 m.n.m.) a zároveň o nejhlubší německé jezero s hloubkou téměř 200 metrů a je nejčistší jezero v zemi.

Nechtěla jsem ještě brát Dixey na dlouhé výlety a tak jsme tento pobyt pojali více rekreačně a hlavně socializačně.

Tohle místo je magnet na návštěvníky a ani my zde nejsme poprvé. Stále stejně smaragdová voda, srázy i vysoké skály, místa pro krátké procházky i vysokohorskou turistiku. Člověk si tu může vychutnat pohled na nedaleké Hitlerovo Orlí hnízdo nebo majestátní Watzmann, třetí nejvyšší horu Německa (2.713 m.n.m.).

Orlí hnízdo jsme navštivili již posledně a Watzmann bych zdolala moc ráda, ale se psím doprovodem tahle trasa není možná. Na úplný vrchol totiž vede cesta jištěná lany. 

Chtěla jsem si tuhle krásu vychutnat v klidu, bez lidí. Takže budíček v 6 ráno, o který se teď pravidelně stará Dý a vyrazili jsme venčit.

jezero Königssee

Na jezeře jezdí jen tiché elektroloďky, aby neznečištovaly vodu a zemědělství tu není povoleno.

My letos plavbu loďkou bohužel vynechali, Dixey neměla náhubek. Takže kdo by cestoval s pejskem, nezapomenout přibalit, protože tenhle výlet za to stojí . 

Po vyplutí loďky se naskytne nádherný výhled na jezera, vodopád Königsbachfall, i zmiňované Orlí hnízdo i Watzbann. Loďkou se dopluje na poloostrov sv. Bartoloměje, kde se dá vyrazit na krátké procházky. Dostanete se i k molu Salet a jezeru Obersee a k vodopádu Röthbach. 

přistav

Cestou necestou k vodopádu tzv. naturpoll

Tohle místo znám z internetových fotek, láká tisíce turistů. A i já sem se rozhodla, že se k vodopádu vydáme. Délka trasy se mi zdála pro naše psiska akorát. Dixey má malé ťapky ještě a Ayla se s nohou stále uzdravuje, zkrátka ideální volba.

Vydali jsme se tedy pěknou zpevněnou cestou z parkoviště u Königssee po trase k vyhlídce Malerwinkel (asi 20 minut chůze mírným stoupáním) a poté bylo nutné odbočit z cesty a pokračovat dále do kopce po cestě směrem k Rabenwand (cca dalších 20 minut). Od tohoto místa vede již nezpevněná cesta, která sice nemá stoupání ale za to je relativně úzká a strmá. Zkrátka lesní cesta, která nás měla dovést k vodopádu a ke Königsbach s krásnými výhledy (odhad cesty dalších 20 minut). 

po cestě směrem k Rabenwand

Nahoře na nás překvápko. Místo, kudy jsme měli po cestě pokračovat, bylo uzavřeno závorou. Co teď? Nechat to být nebo pokračovat dále… A tak jsme závoru přelezli a vydali jsme se dál. V noci pršelo, takže cesta byla kluzká, očas ji přerušil padlý strom. Museli jsme tedy psy pořád převádět a přenášet, zkátka báječné. Tady asi někdo věděl, proč cestu uzavřít. Už jsem si myslela, že nikam nedojdem a budeme se muset otočit. Ale jo, asi po dalších 30ti minutách v tomhle terénu jsme došli.

Vylezli jsme několik metrů nad vodopádem a k dosažení místa už nám chyběl jen kousíček. Tenhle kousíček byl ale pro psy neschůdný a my jsme se museli vydat opravdu zpátky. Myslim, že bez psů by nám tahle cesta trvala tak o polovinu času méně a došli bychom, kam jsme původně chtěli. 

vyhlídka Rabenwand

Okružní cesta Malerwinkel

Jelikož byla Dixey z téhle naší cesty k vodopádu uťapkaná, druhý den jsme se vydali jen na lehkou procházku. 

Hned od parkoviště u jezera vede hezká okružní cesta, značená jako Malerwinkel-Rundweg. Prošli jsme opět kolem vyhlídky Malerwinkel a v místě, kde jsme předchozí den sešli z cesty k vyhlídce Rabenwand, jsme tentokrát pokračovali dále zpátky k parkovišti u Königssee.

Zvládli jsme asi tři zastávky na aperol a pivo, takže jsme večer odpadli úplně všichni.

Salzburg

Po krátké venčící procházce jsme se vydali na výlet do Salzburgu. Moc dobře toto město známe. Byli jsme tu již několikrát a máme zde svá oblíbená místa. Prošli jsme si náměstí,  zastavili se na pravý rakouský sacher a odpoledne jsme se před nevlídným počasím schovali v Designer Outlet centru. 

Využívala jsem všechna místa a učila Dixey, jak správně se chovat v městském ruchu.

Rušné prostředí a neustálé davy lidí. Další zastávka v restauraci na oběd, jako vhodná příležitost pro opakováný nácvik odložení.

Salzburg Designer Outlet centru

Měla jsem trošku obavu, jak tenhle výlet Dixey ve svých 13 ti týdnech zvládne. Jak zvládne cestování autem, svůj první pobyt v hotelu, rušná místa a vůbec všechna nová prostředí. Ukázalo se, že mé obavy byly uplně zbytečné.

Pod bedlivým Ayliným dozorem zvládla prťavka svojí dávku socializace úplně bezproblémově.

Schreiben Sie einen Kommentar